Wyszukaj:
Ogłoszeń: 15322
Firm w katalogu: 3337

Reklama

Kontakt

Pomoc

Zaloguj
 
STRONA GŁÓWNA TWOJE KONTO DODAJ OFERTĘ GIEŁDA SUROWCÓW KATALOG FIRM
Budowlane (881)
Drewno (26)
Krawieckie (48)
Metale (8822)
Opakowania (1472)
Paliwa (32)
Poligrafia (38)
Spożywcze (137)
Tworzywa sztuczne (3866)
(53730)
Ładowanie kursów walut
--------- »
--------- »
--------- »
--------- »
Przeliczaj ceny na:
NOTOWANIA
WIADOMOŚCI
TARGI
NOWINKI TECHNICZNE
ZDJĘCIA
WIDEO Z OGŁOSZEŃ
O NAS
REGULAMIN
REKLAMA
KONTAKT
DOWCIPY
FILMIKI
surowce24.com / Wydarzenia / Wiadomosci / Forum: Komentarze


Komentowanie artukułu

Meble dla seniorów i dzieci – od projektu do wykonania w cztery dni - start projektu DREMA DZIECIOM I SENIOROM
2017-08-10

Zestawy meblowe, które odpowiadają na konkretne potrzeby dwóch zupełnie różnych grup wiekowych, a przy tym wykorzystują ten sam wyjściowy projekt – to wokół nich rozgrywać będą się działania tegorocznej inicjatywy DREMA DZIECIOM I SENIOROM. Przestrzenie w pawilonach 5 i 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny zamienią się w pokazowe fabryki, prezentujące nowoczesne maszyny do obróbki drewna.
W ciągu czterech dnia trwania Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, studenci z krajów regionu Morza Bałtyckiego wykonają łącznie 10 zestawów mebli dla dzieci, którego skład stanowią: łóżko z materacem, szafa, biurko, regał oraz 5 kompletów mebli dla seniorów (łóżko z materacem i regulowanym stelażem, stolik nocny). Każdy ze zwiedzających targi będzie mógł obserwować kolejne etapy procesu produkcji łóżka, szafki nocnej, stołu, szafy, na co dzień niedostępnego dla szerszej publiczności. Meble wytworzone w ramach projektu DREMA DZIECIOM I SENIOROM przekazane zostaną z pomocą wybranych fundacji na cele charytatywne - do potrzebujących wsparcia seniorów oraz dzieci z domów dziecka czy rodzin zastępczych.
Nowoczesne projekty mebli, które będą wykonywane w ramach Fabryki Mebli na Żywo i Polskiej Fabryki Mebli, powstały na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Praca nad nimi uwzględniała m.in. dogłębne poznanie potrzeb użytkowników, łącznie z fizycznym „wczuciem się” w rolę seniora przy wykorzystaniu specjalnego skafandra-symulatora wieku. Dodatkowo wykonana została pełna dokumentacja konstrukcyjna i technologiczna, tak by możliwe było wyprodukowanie mebli w cztery dni. Działania Fabryki Mebli na Żywo koordynowane są przez Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (pawilon 6), a Polskiej Fabryki Mebli - przez Stowarzyszenie DROMA (pawilon 5).
Tegoroczna międzynarodowa edycja tego wydarzenia jest częścią szerokiego projektu naukowo-badawczego BaltSe@anioR (współfinansowanego ze środków UE), który ma na celu zachęcenie projektantów i przedsiębiorstw do tworzenia mebli podnoszących komfort i bezpieczeństwo życia osób starszych. Tworzone w ramach Fabryki meble zaprojektowali studenci Wydziału: Agata Gołębiewska, Bartosz Sumionka, Daniela Winiecka, Paulina Molska. Projekty stanowią rozwinięcie koncepcji regału zaprojektowanego przez Sylwię Siekirka „Puzzle Rack” (projekt inspirowany pracą Bartosza Cieślaka „Szafka z puzzli”) w ramach konkursu „Spełnij dziecięce marzenia 2017” organizowany przez redakcję czasopisma Biznes Meble.pl
Projekt Drema Dzieciom i Seniorom odbywać się będzie przez wszystkie dni trwania targów DREMA, przy czynnym udziale studentów uczelni i jednostek badawczych z dziewięciu państw regionu Morza Bałtyckiego, oraz zaangażowaniu partnerów z branży drzewnej i meblarskiej. Przy produkcji założono wykorzystanie najnowszych technologii oraz materiałów konstrukcyjnych, a proces technologiczny pokazowych fabryk obejmować będzie wszystkie fazy obróbki elementów - od momentu rozkroju tarcicy i obróbki płyt meblowych do końcowego montażu mebli.

Źródło: drema.pl

Napisz komentarz

Tytuł
Treść komentarza
Podpis


PCW PVC PCV
tworzywa sztuczne, recykling, granulaty, przemiały
www.ekomer.pl


Copyright @ 2010 Ekomer. All rights reserved Regulamin | Polityka cookies | Rejestracja | Logowanie
Wykonanie KOTNIS.pl